Carregando...
Sem categoria

Polskie wsparcie polnijnych projektów kulturalnych

Już niebawem każda organizacja polonijna z Brazylii będzie mogła pozyskać środki na realizację swoich pomysłów. Jak? Zbliża się konkurs o nazwie “Wzmacnianie tożsamości i pielęgnowanie kultury brazylijskich Polaków”, organizowany w obszarze “Wydarzenia polonijne za granicą” ze środków Kancelarii Premiera Rady Ministrów. O co w tym chodzi? Jak złożyć wniosek?

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej operatora projektu, czyli cieszyńskiej Fundacji Volens (fundacjavolens.pl). Wypełnić należy je jedynie w języku polskim, podobnie rzecz ma się z budżetem, który oszacowany być powinien na wartości polskiej waluty (1 real ok 0.83 złoty). Nieprzekraczalny termin wypełnienia i wysłania formularza on-line, to 28 sierpnia – zostało więc niewiele czasu na stworzenie przemyślanych wniosków.

W przypadku tego konkursu mowa o mikroprojektach – do 9 tysięcy złotych (około 10 700 reali). Ważne też, aby uwzględnić w budżecie koszty bankowe przelewu dofinansowania. Cały regulamin znajduje się pod podanym linkiem, natomiast sam program do doskonała okazja do dofinansowania planowanych w drugą połowę roku działań, szczególnie w tak trudnym ekonomicznie czasie. Operator, czyli Fundacja Volens, zagwarantowała wsparcie merytotyczne co oznacza, że każdy chętny może zwrócić się z pytaniem lub wątpliwością.

Czas start!

fundacjavolens.pl